Потписивање другог анекса Споразума о сарадњи са правосудним институцијама
На
Правном факултету Универзитета у Зеници ,дана 24.јуна 2026.године уприличено је
свечано потписивање другог анекса Споразума о сарадњи са правосудним
институцијама у оквиру којег је предвиђена реализација стручних студентских
пракси ,а који је закључен између Правног факултета Универзитета у
Зеници и Кантоналног суда у Зеници,Тужилаштва Зеничко-добојског
кантона,Опћинског суда у Зеници,Опћинског суда у Какњу,Регионалне адвокатске
коморе Зеница и Опћинског суда Травнику,а по претходној сагласности ВСТВ
БИХ о дугорочној сарадњи правосудних институција и правних факултета у
БИХ .
ВСТВ
БИХ је препознао значај сарадње са академском заједницом која има
кључну улогу у образовању будућих правосудних кадрова .
Успостава
оквира за праксу и формализирање сарадње кроз меморандуме, споразуме и
програме рада,доприноси јачању компетенција студената,ефикасности
правосуђа и јачању повјерења јавности.
Циљ
потписивања Споразума је институционализација и унапређење
система стручних студентских пракси,као и других облика сарадње ,што
подразумијева преношење практичних знања и вјештина на будуће генерације
правника,који ће бити дијелом правосудног система.
Вођени
максимом да „Образовање гради БИХ“,била нам је изузетна част да приступимо
потписивању Споразума о сарадњи са Правним факултетом Универзитета у Зеници.
У
име Опћинског суда у Травнику, предсједник суда Горан Дујић, је потписао
Споразум о сарадњи са Правним факултетом Универзитета у Зеници којег заступа
декан проф.др. Енис Омеровић, а свечаном потписивању су присуствовали и
секретар суда Алма Сејфули ,судац Денис Мартини и судија Ведран Бијелић.

