• logo
  • osnovna stranica
  • Општински суд у Травнику

    Иди на садржај
    BosanskiHrvatskiSrpskiСрпскиEnglish

    Потписивање другог анекса Споразума о сарадњи са правосудним институцијама

    25.06.2026.

    На Правном факултету Универзитета у Зеници ,дана 24.јуна 2026.године уприличено је свечано потписивање другог анекса  Споразума о сарадњи са правосудним институцијама у оквиру којег је предвиђена реализација стручних студентских пракси ,а који је закључен између Правног факултета Универзитета у Зеници  и Кантоналног суда у Зеници,Тужилаштва Зеничко-добојског кантона,Опћинског суда у Зеници,Опћинског суда у Какњу,Регионалне адвокатске коморе Зеница  и Опћинског суда Травнику,а по претходној сагласности ВСТВ БИХ о дугорочној сарадњи правосудних институција и правних факултета  у БИХ .

    ВСТВ БИХ је препознао значај сарадње са академском заједницом  која има кључну улогу у образовању будућих правосудних кадрова .

    Успостава оквира за праксу и формализирање сарадње кроз меморандуме, споразуме и програме  рада,доприноси јачању компетенција студената,ефикасности правосуђа и јачању повјерења јавности.

    Циљ потписивања Споразума  је институционализација  и унапређење система стручних студентских пракси,као и других облика сарадње ,што подразумијева преношење практичних знања и вјештина на будуће генерације правника,који ће бити дијелом правосудног система.

    Вођени максимом да „Образовање гради БИХ“,била нам је изузетна част да приступимо потписивању Споразума о сарадњи са Правним факултетом Универзитета у Зеници.

    У име Опћинског суда у Травнику, предсједник суда Горан Дујић, је потписао Споразум о сарадњи са Правним факултетом Универзитета у Зеници којег заступа  декан проф.др. Енис Омеровић, а свечаном потписивању су присуствовали и секретар суда Алма Сејфули ,судац Денис Мартини и судија Ведран Бијелић.

    Приказана вијест је на:
    18 ПРЕГЛЕДА
    Копирано
    Повратак на врх

    Потписивање другог анекса Споразума о сарадњи са правосудним институцијама

    25.06.2026.

    На Правном факултету Универзитета у Зеници ,дана 24.јуна 2026.године уприличено је свечано потписивање другог анекса  Споразума о сарадњи са правосудним институцијама у оквиру којег је предвиђена реализација стручних студентских пракси ,а који је закључен између Правног факултета Универзитета у Зеници  и Кантоналног суда у Зеници,Тужилаштва Зеничко-добојског кантона,Опћинског суда у Зеници,Опћинског суда у Какњу,Регионалне адвокатске коморе Зеница  и Опћинског суда Травнику,а по претходној сагласности ВСТВ БИХ о дугорочној сарадњи правосудних институција и правних факултета  у БИХ .

    ВСТВ БИХ је препознао значај сарадње са академском заједницом  која има кључну улогу у образовању будућих правосудних кадрова .

    Успостава оквира за праксу и формализирање сарадње кроз меморандуме, споразуме и програме  рада,доприноси јачању компетенција студената,ефикасности правосуђа и јачању повјерења јавности.

    Циљ потписивања Споразума  је институционализација  и унапређење система стручних студентских пракси,као и других облика сарадње ,што подразумијева преношење практичних знања и вјештина на будуће генерације правника,који ће бити дијелом правосудног система.

    Вођени максимом да „Образовање гради БИХ“,била нам је изузетна част да приступимо потписивању Споразума о сарадњи са Правним факултетом Универзитета у Зеници.

    У име Опћинског суда у Травнику, предсједник суда Горан Дујић, је потписао Споразум о сарадњи са Правним факултетом Универзитета у Зеници којег заступа  декан проф.др. Енис Омеровић, а свечаном потписивању су присуствовали и секретар суда Алма Сејфули ,судац Денис Мартини и судија Ведран Бијелић.